Cześć,
Witajcie po długiej nieobceności na stronie koła! Od końca roku akademckiego minął ponad miesiąc, ale to nie sprawiło, że nasza aktywność zmalała! Wręcz przeciwnie :)

Przypominamy, że podczas wakacji spotykamy się tradycyjnie w w poniedziałki w sali NE206 o godzinie 18:15. Kolejne spotkanie odbędzie się już za dwa tygodnie. Co na nim będzie? Jeszcze nie wiadomo, ale postaramy się dać Wam znać odpowiednio wcześniej :)

Czym się obecnie zajmujemy?

W tej chwili trwają przygotowania do projektów, o których już niebawem zamieścimy dodatkowe informacje! Zajmiemy się Reinforcement Learningiem, a także predykcją wartości akcji na giełdzie poprzez scrapowanie Internetu, włącznie z budową inteligentnych dronów, a kończąc na optymalizacji obliczeń na GPU! Zapowiada się bardzo gorąca przyszłość naszego Gradinetu :)

Mamy nadzieję, że pomysły pokażą jak mocno zaangażowaną społecznością są członkowie naszego koła. Liczymy również na wsparcie ze strony lokalnych firm rozwijających rozwiązania oparte o ML oraz DL :)

Jak będzie wyglądać praca od kolejnego roku akademickiego?

Od nowego roku chcemy wszystkie nasze doświadczenia oraz całą naszą wiedzę przekuć w “minikursy”. Chcemy kłaść nacisk na praktyczną wiedzę, którą będziemy przekazywać na spotkaniach, podczas których będziemy wprowadzać nowych członków w tematykę AI/ML. Docelowo, chcielibyśmy wyrównać poziom i spotykać się wszyscy wspólnie podczas spotkań jednego forum, gdzie razem będziemy dzielić się wiedzą.

Tematyka “minikursów” wciąż pozostaje niewiadomą, choć na liście na pewno nie zabraknie zagadnień Computer Vision, a także Reinforcement Learning. Więcej informacji już wkrótce :)

Jak się przygotować do nowego roku?

Zachęcamy do skontaktowania się z nami mailowo w celu udostępnienia materiałów przeznaczonych dla członków koła naukowego. Wszystkie materiały przygotowujące znajdują się na naszej grupie Google, gdzie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz!

Zachęcamy do udziału w spotkaniach! Jeżeli jesteś zainteresowany poprowadzeniem spotkania, przeprowadzeniem hands-on, a nawet lighning talk’a - napisz do nas!

Do zobaczenia już wktórce! :)